Bankacılar, geleneksel finans rollerinden Blockchain‘e dair projeler gelmeye devam etmektedir. Arkada bırakılan yedi karaktere kadar bir maaş, dijital para birimlerinin geleceğine güçlü bir inanç sergilemektedir. Genç ve hızlı pazar zaman geçtikçe cazibesini artırmaktadır.

Eski JP Morgan yönetici Blythe Masters, tırmanış ve modern kredi temerrüt takasının yaratılması ile tanınmıştır. Masters, çok kısa bir süre öncesinde From Digital Asset Holdings CEO’su olmuştur.

Morgan Stanley CEO’su John Mack, bir defasında kripto para dünyasına geleneksel yatırımcılara daha kolay erişebilir hale getirecek bir proje için kendi ICO’sunu kurmaya çalışmıştır:

“Son birkaç yıldır kriptokrasi pazarında izliyor ve yatırım yapıyordum … Omega One’ın dönüşüm ekosistemi olacağına inanıyoruz, çünkü tüm ekosisteme fayda sağlar – kripto varlıklarını daha ucuza ve erişime kolaylaştırıyor.”

Yeni Rol Modelleri

Nikolay Storonsky, Londra’nın yeni başlangıcı Revolut’a gidiyor. Peşin ödenen bu bankamatik kartı, aynı zamanda Asya pazarlarını da genişletirken kripto para birimlerini kullanıcılar açısından sergileyen 66 milyon dolarlık fonlamanın ardından ücretlerde düşüş meydana getirmeyi amaçlıyor.

En son Bloomberg, Richard Liu’nun ICO ile ilgili finansman üzerinde yoğunlaşmak için yedi rakamdan ayrıldığını bildirmiştir. Çin Rönesansı’ndan ayrılıp milyonlarca dolarlık teknoloji anlaşmalarını kapattığı bilinmektedir. Liu diyor ki:

“Geleneksel yatırım bankaları ve yatırım bankaları bu alanı yakından takip etmeli, çok büyük olabilirdi … Geleneksel finans sektörünün aksine tavanlar ya da engeller yok. Hayal edebilmek için çok şey var. “

Eski Hong Kong Deutsche Bank tüccarı Gavin Yeung, protokolün değer sayısında artış meydana gelirse değer kazanmasından dolayı bir protokolün değerlendirilebilmesinin çok zor olduğunu söylemektedir. Açıkça, sıfır değer sahip olan bir varlık ile iniş yapma riski vardır.

Daha geleneksel tüccarlar ve finansörler bu alana hevesle giriş yaparken, Vahşi Batı günleri risk altında değildir.

Düzenleme Yaklaşıyor

Şirketler, bu yıl tek başına ICO yolu ile toplu bir şekilde 1.25 milyar dolarlık bir miktar artırmıştır. Ethereum ve Ethereum Classic çatalından önce, Ethereum kurucularından Charles Hoskinson’ın geçtiğimiz günlerde yapılan bir röportajda, SEC’ın erken veya daha geç çalmak zorunda kaldığına işaret etmiştir.

SEC, zaman içinde bu noktada çoğu zaman bir uyarı olan patlayıcı ICO’lar ile gelmiştir. Düzenleme köşeyi dönüyor ve etrafına atılan para miktarı ile birlikte gerekli olan şeydir.