OnChainFX verilerine göre, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük beşinci şifreleme oranı olan Bitcoin Cash’in 24 saat içerisinde %4 azaldığı gözlemlendi. Haftalık olarak bakıldığında, nakit para karşılığında %-2 gözlemlendi. 20 Aralık tarihinde Bitcoin Cash’in 4.330 dolarlık en yüksek seviyesine göre %45 düşüş yaşayarak 2.372 dolara işlem gördü.

Geçtiğimiz Çarşamba günü Bitcoin Cash (BCH), bir kopuş yaşadı. Ancak önceki takipler cesaret vericiydi. Perşembe günü beklenenin aksine, şifreli para birimi 2800 doları aşan tutarlı hareket göremedi.

Daha sonrasında fiyatı 2.884 dolar seviyesine yükseldi. Fakat tekrar 2.800 doların altında konumlandı.

Bunun yanı sıra fiyat eylemi “fakeout” olarak alınır. Diğer bir değişle yükseliş eğilimini takiben toparlanamazsa düşüş yaşar.

Boğalar için endişe kaynağı olduğu halde, Bitcoin Cahs grafiklerinde pan,k verici bir durum gözlemlenmiyor.

Bitcoin Cash Grafik

Bitfinex’e göre yukarıdaki grafikte gösterilenler:

  • Fakeout (başarısız boğa dövüşü) yukarıda tartışıldığı gibi.
  • Fiyatlar, hemen görünümü nötralize ederek yan kanallara tekrar girdi.
  • 50 günlük hareketli ortalamalar hala yükseliş eğiliminde (yukarı doğru eğimli).
  • Artan eğilim çizgisi sağlam ve 1,880 seviyelerinde destek sağlayabilir.

Görünüm

Yan kanalın olumsuz yanı (diğer bir deyişle UTC’ye göre 2.300 $ ‘ın altında), 4.104 $’ ın en yüksek seviyedeki satımının yeniden başladığına işaret ediyor. Fiyatlar, 1.880 dolarlık trend çizgisi desteğini test edebilir. Eğilim çizgisi desteği önümüzdeki hafta 2.000 $ ‘dan yukarı doğru eğimli görüldü.

Daha yüksek tarafta ise, 2,950,70 (11 Ocak’ın en yüksek) seviyesinin üzerinde bir kapanış (UTC’ye göre), 3,319 dolara (yüzde 61,8 Fibonacci gerilemesi) yükselebilir.

Kaynak: Coindesk