Coinbase tarafından işletilen dijital kıymet borsası olan GDAX, bitkinli kriptokrasi için bir pazar başlatmak için başlangıç ​​ve fırtınalı gayretinden sonra bit eşi nakit saati ticaretine yeniden başladı.Ticaret edildi aniden durduruldu sonra dün gece Bitcoin nakit uzakta geçen ay blockchain ana Bitcoin ayrılıp, GDAX üzerinde yer aldı. Ticaretin erişilebilir olduğu birkaç dakika içinde, fiyat diğer menkul kıymetlere göre yüksek bir prim sunan 9,500 dolara kadar çıktı.

Bugün saat 09.00’da başlayarak, GDAX, bitki nakit piyasasına bir kez daha izin verilmeye başlayarak, yalnızca izleyen modda (kullanıcıların idam ettirmeden istek ve teklif gönderebileceği) tutmaya başlıyordu.

Pazartesi günü saat 11.00’de ticaret yeniden başladı ve ilk satınalma siparişleri 4000 doları aştı. GDAX verilerine göre, yalnız ticaretin ilk 15 dakikasında yaklaşık 39 milyon dolar olan 11.591 BCH değiş tokuş edildi.

Pürüzsüz ticareti bir kenara bırakırsak, iç ticaret ticaretinin Coinbase’deki BCH pazarının başlaması öncesinde gerçekleşmiş olabileceği iddiaları üzerine durum tartışmaya yol açtı.

CEO, Brian Armstrong bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada , şirketin herhangi bir çalışanın halka açık haberlerde işlem yapıp çalışmadığını araştırması yönünde bir yazdı .

“İlanın öncesinde saat başı fiyat artışı göz önüne alındığında, biz bu konuyla ilgili soruşturma yapacağız.” 

Ticaret durdurmak için hamle da (GDAX çalışır) Coinbase gün sonra geldi alımlara durdurulmuş ve satan sitede ağır etkinlik döneminden ortasında eter ve litecoin için.

Basın saatinden itibaren, BCH, Bitfinex’te 3.353 $ ve Güney Kore’de bulunan Bithumb’da 4.251 $ olana kıyasla , GDAX’da yaklaşık 3.270 $ seviyesinde işlem yapıyor. GDAX, şu an bit eşiğindeki nakit tarafında yer alıyor gibi görünse de, ana şirketin durum sayfasındaki yeni bir güncelleme , amiral gemisi müşterilerinin banka tellerinde gecikmeler yaşayabileceğini gösteriyor.

“Tel birikintileri ve çekilme işlemleri 5 iş gününe kadar ertelenmiş olabilir, ret edilen [ve] ters teller 48 iş saati içinde işlenecek.” 

Kaynak: Coindesk