CME Group’un türev dev  kıdemli figürlerinden birisi, bitcoin kendi ticaret özellikli varlık sınıfı olma yolunda ilerlediğini söyledi.

Reuters Salı günü şunları söyledi, şirketin başkanlığı direktörü Leo Melamed, bitcoin’in bugün altınların ve stokların nasıl değiştirildiği ile benzer şekilde ticaret yapacağını.

CME Group geçtiğimiz hafta , yıl sonuna kadar ürünün satışa sunulmasını amaçlayan bir bitcoin sözleşmesi başlatmayı planladığını açıkladı. Ürün hala o sırada belirtilen firma olan ABD Menkul Kıymetler ve Mübadele Komisyonu’nun onayına bağlı.

Melamed Reuters söylediklerinde, kurumsal yatırımcıların spekülatörler yerine vadeli sözleşmelere katılmasını beklediğini belirtti ve söz konusu hareketi “bitmişin tarihi için çok önemli bir adım” olarak adlandırdı. Ürün, yatırımcılara, bitcoin bahis oynamalarını sağlayacak ve şifreleme oranını kısa süre satabilecek.

“Düzenlemeye devam edeceğiz, bit yorgunluğunu vahşi değil, vahşi yapmayacağız, kurallarla düzenli bir ticaret aracı haline getireceğiz. “

Melamed, mülakata ilk başta kanamaya inanmadığını, ancak ilgisinin arttığını söyledi.

“Ben yine de inanan, en azından değişikliği inceleyen aynı adamım.” 

Kaynak: Coindesk