Kripto transfer borsası BTC-e’ye bağlı bir forum hesabı, sitenin etki alanı kolluk kuvvetlerince ele geçirildikten bir süre sonra, veri tabanlarının ve banknot cüzdanlarının kontrolleri altında olduğunu iddia ederek bir bildiri yayınladılar.

Geçen hafta uluslar arası bir polis hareketi tarafından hedeflenen BTC-e, dünyanın en hızlı koşuşturmacısı ve en gizli tutucuları arasında yer almaktadır.

BTC-e’yi çalıştırmakla suçlanan Alexander Vinnik’i Yunanistan’daki yetkililer tutukladı.  Vinnik, yıllardır bitcoin ile milyarca dolar aktardı. ABD savcıları sonrasında, BTC-e’ye karşı 110 milyon dolar ceza ödemeyi içeren 21 maddelik iddianamesini açıladı.

Bunun yanı sıra, birkaç gün sonra, BTC-e’nin Bitcoin Talk formundaki hesabı hayata geçirildi. Kullanıcılara ilk mesajında para iadesi yapacağına dair söz verdi. Fakat bu sırada son tarih net şekilde belirtilmedi. Ayrıca değişimin arkasındaki beyin veya çalışan kişi Vinnik’ti.

En son mesajda ise şu sözler yer aldı:

“Verileri değerlendirdiğimizde ve veritabanlarımıza ve cüzdanlarımıza erişebildik, bu bilgiler önümüzdeki haftanın sonuna kadar kamuoyuna açıklanacak.”

Ayrıca borsadan gönderilecek mesajların kime gideceği hala bilinmemektedir.

Kaynak: Coindesk