Quoine CEO’su Mike Kayamori, Çin’in Bitcoin fiat değişimini ve ICO yasağının çok sayıda mülteci ürettiğini söylemiştir.

Japon değişim başkanı Bloomberg‘e verdiği bir raporda, Çin kurallarından kaynaklanan patlamanın, ülkenin döviz müteahhitlerinin Japonya da dahil olmak üzere alternatifleri yoğun bir şekilde aradığını söylemiştir.

Bunların yanı sıra, ”Neredeyse herkesle konuşuyoruz. Artık hepsi umutsuz durumda”  demiştir.

Japonya, OKCoin ve Binance gibi Çin’in hane halkı isimleri Hong Kong, Singapur ve Güney Kore’yi izlemektedir. Bununla birlikte, kripto para değişimi için bir lisans ortamı sunmaktadır.

Kayamori, böyle bir talep ölçeği olduğunu söylemiştir. Quoine, yalnız şekilde Çin şartlarına hizmet edemedi.

”Bize ulaşan bir sürü Çin perakende şirketi var, ancak biz bunu halledemiyoruz. Yani bir Çinli ortak tüm bunları halledebilir ve bize bağlanırsa, bu daha kolay olacak” demiştir.

Çinli borsa BTCChina gelecek günlerde kapılarını tamamen kapadığında, Bitcoin durumunun tekrar oluşup oluşmayacağı konusunda vurgunlarla uğraşmaktadır.

Uluslararası ölçekleme OKCoin‘in mevcut taleplerle düşünülmesi gereken bir durumdur.

Yan kuruluş OKEx’in finansal piyasa müdürü Lennix Lai, ” Çin, kripto pazarının önemli bir bölümünü oluşturuyordu, bu nedenle talebin orada olduğunu düşünüyoruz” demiştir.

”Eskiden Çin’in en büyük operatörlerinden biri olarak, global olarak rekabet etme şansımız yüksek olduğunu düşünüyoruz.”

Kaynak: Cointelegraph

1 YORUM