Ethereum’un Ether’inde fiyat artışı gerçekleşiyor. Ether fiyatı şuana kadar en yüksek seviyesine ulaşarak 1.000 doları aştı.

Dün sabah 13:00 UTC’de 978 dolara işlem gördü. CoinMarketCap verilerine göre, piyasa bakımından dünyanın en büyük üçüncü şifreleme oranı son 24 saat içerisinde %11 oranında değer kazandı.

Bireysel pazarda daha derinden incelendiğinde, kriptokrasitenin ETH / KRW çiftleri sunan Asya borsalarında 1.000 doları aştığı gözlemleniyor. Bunun yanı sıra ETH borsalarda, 950 $ seviyesinin biraz altında konumlanıyor.

1 Ocak’tan bu yana, özellikle de dün işlem hacmi %125 artış ile 5,83 milyar dolar seviyesinde konumlandı. Bu yüksek hacimli toplanma, güçlü kişilerin elinden kaynaklandığı ve hareketin gerçekleşmesine öncülük ettikleri gözlemleniyor.

Bunun yanı sıra teknik grafikte 1.045 dolar seviyesine kadar toparlanma için kapsamı belirtildi.

Ether’in 1 Saatlik Grafiği

Yukarıdaki tabloda gösterilenler:

  • Boğa bayrağı kopuşu, yükseliş devam etme paterni. Ölçülen yükseklik metoduna göre (bayrak yüksekliği koparma fiyatına eklendi), eter 1.045 seviyelerine ulaşabilir.
  • Nispi kuvvet endeksi (RSI), 1 Ocak’ın en yüksek düzeyinden (aşırı alım koşulları) çok kısa, bu da rallinin kapsamını belirtir.
  • Artan eğilim çizgileri ve yüksek eğimli 50 günlük hareketli ortalamanın gösterdiği yüksek düşüşler de dahil olmak üzere diğer faktörler, ETH fiyatlarında daha da artışı desteklemektedir.

Görünüm

  • Ether, 1.000 $ ‘ın üzerine çıkacak ve muhtemelen 1.045-1.050 seviyelerine yükselecek gibi görünüyor.
  • Günlük RSI tarafından gösterilen aşırı alım koşulları, yukarı doğru eğimli hareketli ortalamalar tarafından öne sürüldüğü gibi 875 dolardan (19 Aralık yüksek) düşüşler kısa ömürlü olmasına rağmen, bir kar dalgası üretebilir.

Kaynak: Coindesk