Filipinli iş basını Businessmirror, hükümetin tek bir sanal döviz müracaatını henüz onaylamadığını bildirdi. Filipin merkez bankası Bangko Sentral nal Pilipinas, bu yılın başlarında sanal paralar için düzenlemeler yaptı. Bu düzenlemeler kriptokrasi alışverişi operasyonları için kurallar oluşturmaya odaklanmıştı.

Filipin Merkez Bankası Denetim ve Sınav Sektörü, Businessmirror’a, kriptokrasi değişimi yapmak isteyen kuruluşlar için herhangi bir başvuruyu onaylamadığını söyledi. Bangko Sentral ng Pilipinas’ın (BSP) şu ana kadar 10’dan az başvuru aldığı da ortaya çıkmıştır.

BSP temsilcisi Chuchi Fonacier, artan Filipinli bit eşlenmesinin kriptoklima yönetmeliklerinin geliştirilmesine neden olduğunu belirtti. “Geçen yıl üst düzey endüstri oyuncularına yapılan anketimize dayanılarak işlem hacminde ivme gözlemledik ve bize düzenleyici bir çerçeve tesis etmemizi sağladık. Kayıtlı işletmelerin BSP’ye sunacağı düzenli raporlardan kaynaklanacak güncel istatistiklerimiz yok “dedi.

Philipines’in kemirgen düzenlemeleri, şifreli eşzamanlılık temelli havale servisleri için kapsayıcı bir düzenleyici cihaz sağlamanın yanı sıra kriptokrasi değişim programlarının uygulanması için yasal bir çerçevenin eklenmesine odaklanıyor: “Bu teknolojik yeniliğin faydalarını en üst düzeye çıkarmak istiyoruz, ancak riskleri yeterince yönetirken Onunla birlikte gelen. Fonksiyonel para birimleri, finansal hizmetlerin sunumunu (ör. Ödeme ve havale) hızlandırmaya ve işlem maliyetini düşürmeye yardımcı olabilir; bu, daha geniş kapsamlı finansal kapsama gündemimizle tutarlıdır “dedi.

 

Yetkililer, kara paranın aklanması veya terörist finansman faaliyetlerinde kullanılan patlamanın riskini kısıtlarken, Filipinler hükümetinin kriptokrasi endüstrilerinde eşzamanlı olarak büyüme ve yeniliği teşvik etme niyetlerini yineledi. “Özellikle kara para aklama riskine odaklanıyoruz, bu nedenle bir sanal para birimi döviz işleminin bir parçası, istemci prosedürlerinizi tanımanın yanı sıra uygun raporlama gibi önceden belirlenmiş kara para aklama kurallarına uymaktır. AMLC’ye (Kara Para Aklamayı Önleme Konseyi). ”

Filipinlerin “Asya’da türünün ilk örneği” olarak duruşuna karşı duruşunu açıklayan yerel basına rağmen, BSP tarafından geliştirilen düzenleyici aygıt kapsamı açısından sınırlı görünüyor. Yönetmelikler, sanal para birimi alış veriş işlemlerine ilişkin kurallar koymaya ağırlık veriyor ancak genel şifreleme kullanımını veya madenciliği düzenleyen ya da vergilendirme çerçevelerini geliştirmeyi büyük oranda ihmal ediyor. Filipinli vatandaşları, üç Filipinli vatandaştan yalnızca birinin internet erişimi olduğu bildirildiğinden, daha fazla Filipinli otoyol kabulü için yaşamsal önem taşıyan kriptokrasi hakkında teşvik etmek ve eğitmek için az çaba gösterildi. Ayrıca, BSP, sanal para birimine dayalı işler tarafından gönderilen zorunlu raporlama yoluyla Filipinli ekonomiyi izlemek üzere düzenlemeler tasarladı – BSP henüz tek bir başvuruyu onaylamadı.