Bu hafta Bitcoin.com podcast’inde ‘Bitcoin Brian’ özelliği, bitcoin’in mevcut parasal sistemimize bozucu bir teknoloji olduğuna inanan Alberta Kanada’dan Roots Country Singer olan Corb Lund davetliydi.

Corb Lund, Rockabilly, 50 Rock & Roll, Western Swing ve Bluegrass türlerini kendi dokuz albümüne karıştıran “saçaklı yer altı country müzik” oyuncusu olarak nitelendiriyor. Lund’un grubu genellikle Kanada’da geziyor ancak Avrupa, Birleşik Krallık ve Avustralya’da da oynuyor. Müzisyen, oldukça uzun süredir bitcoin girdi ve “İkinci Yaşam” adlı bir çevrimiçi oyunda kullanılan para birimini izlerken büyülendi ve bu da aslında paranın ne olduğunu düşündürdü.

Ardından sersemlik geldi – paraziti sanki parayı dijitalleştirmenin bir yolu olarak düşünülmüş gibi görünüyordu. Demek istediğim, tüm bankalar kendi yolumla paralarını dijital ortama aktardılar, kontrol ediyorlar. Ancak ben ne kadar çok okudum yorumlayışın ne kadar çok etkilendiğini merak ettim… Süper ulus – ulus devletleri nasıl aştı ve bankaları aştı. Ve bunu gerçekten büyüleyici buluyorum.

Lund, son zamanlarda Las Vegas’ta dijital para birimi kullandığını söylüyor; ancak çoğunlukla farklı kripto para birimleri arasındaki arkadaşlarıyla beraberlik geçiriyor. Ülke sanatçısı, bugün bankacılık kurumlarının, Uber’in taksi endüstrisine yaptığı gibi, ortaya çıkan bu teknoloji tarafından bozulacağını düşünüyor. Lund, Fiyat’ın geleceği konusunda “temkinli” olduğunu söylüyor, aynı zamanda arkadaşlarına da atıştan sorumlu olmasını söylüyor.

Bitcoin’e yeni arkadaşlar getirdiğimde, onlardan gerçekten sorumlu olmak zorunda olduğunu söylüyorum,” diye ekliyor Lund.