Kraken üzerinden xrp satın almak için lütfen aşağıdaki talimatları izleyin.

Not: Kraken, Coin.Vin’den tamamen bağımsız bir iştir. Coin.Vin, Kraken’ı onaylamaz; ayrıca Coin.Vin, Kraken’in hizmetlerine ilişkin herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermemektedir.Paranıza herhangi bir üçüncü tarafa güvenmeden önce daima kendi takdirinizi uygulamanız önerilir.

Aşağıdaki genel talimatlar sadece Kraken’den bağımsız olarak Coin.Vin tarafından sağlanmaktadır. Lütfen, aşağıda açıklandığı gibi Kraken tarafından sağlanan araçların ve kullanıcı arabiriminin önceden bildirimde bulunulmaksızın değişebileceğini unutmayın.

Kraken üzerinden XRP satın almak için önce XRP satın alabileceğiniz XBT’yi satın almanız gerekir. XRP’yi satın almak için aşağıdaki adımları tamamlayın:

XBT Nedir ?
Burada bitcoini kastetmektedir. Buradan exchange yapmak için bitcoin’e ihtiyacınız var.  Bitcoin nasıl satın alacağınız bilgisi için sitemizde bitcoin kategorisine göz atınız.

1. https://www.kraken.com/signup adresine gidin ve bir hesap oluşturun . Bilgilerinizi girin sonra Sign Up tıklayın, Kraken hesabınızı doğrulamak için bir e-posta gönderir bunu onaylayınız.

2. E-postadaki bağlantıyı tıklayarak veya Kraken’in hesap etkinleştirme sayfasındaki etkinleştirme anahtarını kopyalayıp yapıştırarak Kraken hesabınızı etkinleştirin.

3. Hesabınızı doğrulamak için Kraken web sitesinde (Account) Hesap> Doğrulayın seçeneğine gidin. XRP’yi satın almak için banka mevduatları edinmek için Kraken, Tier 2 müşteri doğrulamasını gerektirir . Bu, adınız, telefon numaranız ve adresiniz gibi müşteri kimlik bilgileri sağlamak anlamına gelir. (Not: Bazı yetki alanlarında, Tier 3 doğrulama banka mevduat yapmak için gerekli olan Tier 3 doğrulama, geçerli bir devlet tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik belgesi ve ikamet dair belgeyi yüklenmesini gerektirir..)

4. Hesabınızı doğruladıktan sonra , Hesap> Finansman > Para Yatırma’ya gidip para yatırma türünü seçerek Kraken hesabınıza para yatırın. Depozitolar verme hakkında daha fazla bilgi için, Kraken Destek Merkezi’ne bakın.

a. XBT’yi satın almak için Hesap> Ticaret> Yeni Sipariş’e giderek sipariş verin.

b. Mevduatınızın para birimi ile eşleşen fiat para birimiyle döviz çiftini seçin. Doğru döviz çifti seçtiğinizden emin olun. Seçtiğiniz döviz çifti, hangi para birimlerinin alınıp satıldığını belirler. Örneğin, GBP / XBT’yi seçerseniz, Satın Al’ı tıklamak GBP’yi satın aldığınız ve XBT’yi sattığınız anlamına gelir. Aynı döviz çifti ile tıklayarak Sat Eğer GBP satıp xbt satın anlamına gelir. Kraken’de işlem yapma hakkında daha fazla bilgi için bkz . Kraken Destek Merkezi’ndeki Ticaret Temel Bilgileri.

c. In New Order sekmesi,Basit arayüzü ve kolay xbt siparişi.

d. Satın almak istediğiniz XBT tutarını girin. Geçerli piyasa faiz oranını kullanarak alışveriş yapmayı veya bir limit sipariş vermeyi seçebilirsiniz .

5. XBT’niz ile XRP satın almak için:

a. Seç XRP / xbt döviz çifti açılır menüden.

b. In New Order sekmesi seçin

c. Satın almak istediğiniz XRP tutarını girin ve siparişinizi gönderin.

 

Daha fazla bilgi için bkz. Kraken Destek Merkezi. Sorularınız varsa, ek bilgi için Kraken’e bir destek talebi gönderebilirsiniz.