Kriptokrasideki tüm varlıklarını Litecoin‘in yaratıcısı Charlie Lee sattı. Gerekçe olarak çıkar çatışmasını gösterdi.

Reddit’in paylaşımına göre çarşamba günü Charlie Lee, Litecoin fiyatındaki sözlerini kişisel zenginliğini arttırmak için kullandığı iddialarını savuşturmak istediği ve şeffaflığın sağlanabilmesi için en iyi yolun satış olduğunu belirtti.

Lee şu sözleri belirtti:

“Bazı insanlar LTC’yi kısa düşündüğümü düşünüyor! Dolayısıyla, bir anlamda, LTC’yi tutmak ve bu konuda çok fazla etki sahibi olduğum için tweet yapmak, ilgi çatışmasına neden oluyor.”

Ayrıca Lee; “Litecoin satın alıp satmayı her zaman kaçırdı” tweetlerinde dediği halde eylemlerini genellikle litecoin ve kripto para biriminin başarısının üstünde “kendi kişisel servetini artırmayı amaçladığı şeklinde algılanabilir” diye belirtti.

Kısacası Lee, son zamanlarda Litecoin servetini sattı veya bağışladı, şu anlık kesin bilgi bulunmamakla birlikte birkaç fiziksel Litecoin’i “koleksiyon” olarak saklaması engellendi. Lee, sattığı Litecoin miktarının küresel ticaret hacminin “küçük bir yüzdesi” olduğunu bildirdi.

Şu anlık piyasa değerleriyle en popüler yedinci kripto para olan Litecoin,  yılında Bitcoin çatalıyla oluşturuldu. Daha öncelerde birçok kez “Bitcoin’in altınlarına gümüş” olarak geçti. O sıralarda Lee, bir Google çalışanıydı. Lee, tüccarlara daha hızlı işlem sunabilmek için kriptokrasi oranı önerisinde bulundu.

Başlangıçta Lee, Bitcoin yorgunluğu için planlanan Ölçeklendirme Çözümü’nü kabul etmek de dahil olmak üzere, iddialı bir teknik yol haritası sunduğundan, Litecoin fiyatında yeni canlanmalar yaşadı. Basın saatinde, 334 dolar civarında işlem görerek Salı günü 375 dolarlık en yüksek seviyesine ulaştı. Piyasa değeri bakımından OnChainFX verilerine göre, Çarşamba günü 28 milyar dolar seviyesini aştı.

Kaynak: Coindesk