Mark Zuckerberg, Facebook’un CEO’sudur. Zuckerberg, Perşembe yaptığı açıklamada, facebook sosyal ağ hizmetini geliştirmek için kripto para birimlerini ve diğer ademi merkezi teknolojileri inceleme başladığını bildirdi.

Zuckerberg, bir Facebook yazısında, kripto sistem ve şifrelemenin “olumlu ve olumsuz yönlerini” detaylı incelemede olduklarını bildirdi. Ayrıca önümüzdeki yıldaki bireysel zorluklardan bahsetti.

Sosyal medyası için bu yıl ki teması,teknoloji, medya ve hükümette “önemli konuları sabitleme” konuları üzerine yoğunlaşacağına değindi. Bu konu ile ilgili şu sözleri yazdı:

“Ben bu konu ile ilgili tartışmak ve yardım etmek için uzman grupları bir araya getirmek için sabırsızlanıyorum.”

Kripto paralar arasında ağlar oluşturmakta başarılı olan Zuckerberg, dijital para birimleri şu anda teknolojinin en ilginç yanından biridir dedi.  Ayrıca Zuckerberg, kripto paralarının çoğunun “teknolojinin merkezi olmayan bir güç olmasını” imkanı kaybettiğinin de dile getirdi. Ayrıca sözleri arasına şunları da ekledi:

“Buna şifreleme ve kriptokrasi gibi önemli karşıt eğilimler var – bu da merkezileştirilmiş sistemlerden güç alıyor ve onu insanların eline geri koyuyor… Daha derinlere gitmek ve bu teknolojilerin olumlu ve olumsuz yönlerini incelemek ve hizmetlerimizde onları en iyi nasıl kullanacağımızı “

Kaynak: Coindesk