Ülkedeki düzenleyiciler tarafından uygulanan bir darbe sonrasında Çin’deki en üst borsa sicil mübadelelerinin bazıları tezgah üstü (OTC) piyasasına kaymaktadır.

OKEx ve Huobi Pro 31 Ekimde yapılan duyurulara göre, ülkenin cryptocurrency yatırımcıları için alternatiftir ve Çin yuan dahil fiat para işlemlerin destekleyen ticaret platformları tanıtacaktır.

Bu Hong Kong merkezli iki borsa, kedi ana borsaları olan Pekin merkezli OKCoin ve Huobi tarafından kurulduktan sonra, sadece kripto ticareti sundu. Artık var olan yapı ile doğrudan eşler arası modellerin birleşimine dönecektir.

OKEX‘e göre, yuan şuanda P2P platformunda bulunan fiat para birimidir. Ayrıca döviz dar boğazından bu yana Çinli yatırımcılardan gelen talebin artışını gördüğü için bildirdi.

Lennix Lai, OKEX finans piyasası direktörüdür. Lai, 1 Kasım’da piyasaya sunulması sonrasında platformun hesap kaydı için yaklaşık 8,000 kullanıcı uygulamasını aldığını belirtti.

Lin Li, Huobi CEO’sudur. Li, son duyurusunda Huobi Pro’nun P2P platformunun yanı sıra şirketin yurt dışı pazarlarda genişlemenin gerçekleştiğini belirtti. Şu anda şirket Bithumb gibi yerel pazarlar ile rekabet edebilmek için Güney Kore’de değişim platformu kurma yolundadır.

Habere göre, Çin düzenleyicileri tarafından yapılan denetleme hale devam ediyor ve böylelikle OKCoin, Huobi, BTC Çin ve ViaBTC’nin de bulunduğu kripto paraların yuan’a karşı sipariş defter ticaretini askıya alması da dahil olmak üzere ülkedeki tüm önemli dövüş alışverişlerine sebep oldu.

Kaynak: Coindesk