Öğrenci kayıtlarını güvence altına alabilmek için Sony, blok zincir teknolojisini kullanan IBM ile ortaklığıyla yeni bir eğitim platfomu geliştiriyor.

Japon elektronik şirketi olan Sony Global Education, bağlı kuruluş aracılığıyla önümüzdeki sene içerisinde hizmetini sunmayı amaçlıyor. Platform temelinde, Mart ayı içerisinde resmen başlatılan IBM Blockchain teknolojisi de yer almaktadır.

Platform eğitimcilerinin öğrencilerin ilerleme ve başarısıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunmalarına imkan verir. Sony, hem yeni hem de üst düzey eğitim kurumlarını yeni ürünün kullanıcıları olarak gözlemliyorç

Sony, blok platformunun temelindeki veri paylaşımı katmanı olarak işlev gördüğü ek eğitim hizmetleri geliştirmek istediği bildirdi.

Masaaki Isozu, Sony Global Education başkanıdır. Masaaki yaptığı bir açıklamada şu sözleri söyledi:

“Blockchain teknolojisi, çok çeşitli endüstrilerdeki sistemleri etkileme potansiyeline sahiptir ve eğitim verileri, blok zincirinde güvenle saklandığı ve izinli kullanıcılar arasında paylaşıldığı bir istisna değildir.”

Ayrıca Sony, tedarik zinciri ve lojistik alanlarında blok zincir platformlarına baktığını ima etti. İlerleyen zamandaki kullanım davaları için araştırma gerçekleştirmeye devam edeceğini bildirdi.

Bunun yanı sıra şirketin yetkili kişisi şu sözleri dile getirdi:

“Blok zincir teknolojisini kullanmanın yenilikçi yollarını da düşünüyor ve bir dizi farklı alanda çekici ürünler ve hizmetler yaratmaya yönelik olarak bu sistemi değerlendirmeye devam edecektir”

Kaynak: Coindesk

1 YORUM