Ripple, grafiklere göre, kısa süreli bir yükseliş yaşamış olabilir ve tekrar düşüşe maruz kalabilir.

OnChainFX’e göre, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük ikinci kriptosu %15 düşüşe maruz kalarak Perşembe günü 3.84 dolar seviyesine kadar düştü. Bu oranı 24 saatlik olarak düşünürsek %10 düşüş yaşadı.

Dünyanın en iyi olan 10 piyasalarına baktığımız zaman, Perşembe gününün en yüksek seviyeden düşüş yaşamasının nedeni, XRP/KRW (Ripple-Bitcoin) kar sağlayabilmek için XRP’nin sürüklenmesinde rol oynadığı düşünebilir.

Bu fiyat dalgalanmaları, iyiymiş gibi gözükse de teknik çizelgeler daha derin gerileme için kapsamın var olduğunu söylüyor. XRP batı borsasında 3.00 ABD dolarının altında işlem görürken, Asya’da fiyat hala 3.50 $ seviyelerinde

Yukarıdaki grafiğe göre (Bitcion Fiyatları) ;

  • Boğa piyasası tükenişini gösteren bir doji mumu.
  • Potansiyel bir düşüş doji ters dönüşümü. Bugün UTC’ye göre bir yakın (önceki günün en düşük seviyesi olan 2.512 $ ‘ın altında), kısa vadeli yükseliş eğiliminin değişimini teyit edecektir.
  • Nispi kuvvet indeksi (RSI) aşırı alım koşullarını gösterir.

Yukarıdaki grafiğe göre (RSI’daki düşüşün en yüksek seviyesi gösteriliyor);

Bu arada, yükselen trend çizgisi 2,35 $ seviyesinde destek sağlayabilir.

Görünüm

  • Dün yapılan doji mumu, Ripple’in kısa vadeli bir top bulabileceğini gösteriyor.
  • Düşen doji teyitinin doğrulanması (bugün 2.51 $ ‘ın altında), 2.35 $’ ın altındaki bir mola için kapıları açacaktı. XRP destek seviyesini 1.7785 $ (50 percent Fibonacci retracement) ve 1.61 $ (31 Aralık düşük) seviyesinde test edebilir.
  • Sadece 1.4154 $ ‘ın altındaki (UTC’ye göre) bir yakınlık (Fibonacci düzeltme yüzdesi 61.8 ve günlük yükselen trend çizgisi desteği), uzun vadeli yükseliş eğilimi olabilir.
  • Boğa Piyasası senaryosu: Fiyatların önümüzdeki 24 saat içinde 2.59 $ ‘ın (yüzde 23.6 Fibonacci gerilemesi) üzerine çıkması durumunda, XRP hafta sonlarında rekor rekor seviyelere çıkarabilir.

XRP/BTC

XRP / BTC grafikte görülen tepe noktası, XRP / USD (yukarıda tartışılan) tarafından öne sürülen düşüş ve görülen bitcoindeki yükseliş görülmektedir.

BTC 0.00016276 (dodin düşük doji mumu) seviyesinin yakın olması, düşüşlü doji tersinimini teyit edecek ve 0.00010 altındaki BTC seviyelerine gerileme sağlayabilecektir.

Kaynak: Coindesk