16 Ağustos’ta İsviçre merkezli dijital kıymet borsası Shapeshift AG, şirketin cryptocurrency donanım cüzdanı üreticisi Keepkey’i satın aldığını açıkladı.

Bu hafta, Seattle merkezli başlangıç ​​ve dijital varlık donanım cüzdan yaratıcıları Keepkey, çok para birimli ticaret platformu Shapeshift tarafından “tüm nakit anlaşmaları” nda satın alındı. Geçen yıl donanım cüzdanı şirketi Keepkey kullanıcılarının kendi özel anahtarlarını çevrimiçi göstermeden şifreli döviz değiştirmelerine izin veren Shapeshift entegrasyonunu açıkladı. Shapeshift, bu varlıkları doğrudan cihazın ara yüzünden ShapeShift API’sinin üzerinden ticarete geçirdiğini söylüyor ve şirketin aynı zamanda kullanım kolaylığı ve güvenliği üzerinde yoğunlaşmasına izin veriyor.

Shapeshift CEO’su Erik Voorhees, “Dijital varlıkların tutulması ve ticaretinde güvenlik önemlidir” dedi. “Önceliklerimizden biri her zaman değişim deneyimini kullanıcılara mümkün olduğunca güvenli ve kolay hale getirmek ve KeepKey ile eşleştirmekle eşsiz bir müşteri deneyimi sunmamızı sağlıyor” dedi.

“Kullanıcılar, paraları donanım cihazında tutabilir ve bir web sitesini ziyaret etmeden cüzdan içinde talep üzerine değiştirebilirler. KeepKey donanım cüzdanını ShapeShift’in borsasıyla eşleştirirken, deneyim büyülü.”

Shapeshift, yaklaşık 50 blok köprü şirketiyle ve cüzdan sağlayıcılarıyla API’sini bütünleştirerek yıllar boyunca kendisi için bir isim yapmıştır. Keepkey, Shapeshift ticaretini kullanıcı arayüzü içerisinde sunan ilk donanım aygıtıdır. İsviçre merkezli şirket Keepkey dağıtımını sürdüreceklerini ve “önde gelen tüm dijital varlıkları ticareti için yerel desteğe sahip en güvenli cüzdan cüzdanını” sağlamayı hedeflediklerini söylüyor.

Voorhees Keepkey markasının ve ürün serisinin aynı kalacağını ve donanım cüzdanlarının günümüzde yüksek talep görmesi nedeniyle cihazın firma için iyi bir sonuç almasını beklediğini açıkladı. Voorhees, “Dijital para birimleri konusuna olan ilginin artması nedeni ile yerli değişim işlevselliğine sahip basit, kullanıcı dostu bir soğuk depolama cüzdanının benimsenmesi için bir anahtardır” dedi.

Shapeshift, tüketicilerin Shapeshift’in güvenilir alışverişi ve donanım cüzdan güvenliği arasındaki bağlı ortaklığı takdir edeceklerini düşünüyor.

“Shapeshift ile kullanıcıların bir borsaya para yatırmasına gerek yoktur. KeepKey ile kullanıcılar herhangi bir bilgisayara para yatırmaya gerek duymazlar. Anahtarların donanımda tutulduğu ve güvence altına alınmayan alışverişi doğrudan donanımdan gelen bir gelecek görüyoruz “diye ekledi Voorhees.