Ripple (XRP) tarihte ilk kez 1$’ın üzerine çıkarak bugün ise %34 artarak tekrar yükselme gösterdi.

San Francisco kuruluşunun RippleNet şifreleme ağındaki işlemler için kullanılan belirteç, geçen hafta listelenen fiyatın neredeyse iki katı olan 1.87$’a çıktığını gösteriyor. Fiyat analizlerine göre son 6 ay içinde 0.20 $’a sabit tutulan piyasada uzun bir süre işlem yapılmadığında oldu.

Sonuç olarak,CoinMarkerCap verilerine göre XRP’nin piyasa değeri artık ethereum ve bitcoini yakaladı. XRP şimdi piyasa değeri ile üçüncü büyük şifreleme oranına toplam 72 milyar $ değerindeki bir artı değere sahip oldu.

Son 6 saat içerisinde %14.13 değerinde bir artış gösterdiği belirtildi. Ayrıca dikkat çeken 24 saat içinde XRP’nin küresel ticaret hacminin çoğunlukla Güney Koore Merkez Borsalarından geldiği görülüyor.

CoinMarketCap verilerine göre sırasıyla 3 Güney Koreli Borsa, Bithumb, Coinone ve Korbit dünya çapındaki XRP ticaretinin sırasıyla %31.5 %7.3 ve %2.07’sini oluşturuyor. Bu borsalarda ticaret faaliyetlerinin yarısından fazlasının XRP’ye yoğunlaştığı gözlemleniyor.

Fiyat analizleri, Güney Kore hükümetinin kripto para alışverişlerini anonim hesaplara izin vermesini yasaklayan yeni yayınladığı politikayı izliyor. Ülkedeki piyasa spekülasyonunu durdurmak için harekete geçiyor.

Kaynak: Coindesk